CACIB, "Baltic Triumph", St. Petersburg / CACIB, "Балтийский Триумф", Санкт-Петербург
Shows - Show results

КОЛЛИ ДЛИННОШЕРСТНЫЙ / ROUGH COLLIES

Эксперт / Judge: Mrs. Malgorzata Supronowicz (Poland)

Video

КОБЕЛИ / MALES

Класс юниоров / Junior class
1 exc, CACJun STARDAILIT NEW EYE-SPOTTED TIGER, blm, 01.09.2009, br/ow. D. Litvinova, St. Petersburg
(Houm Tete-A-Tete Mardi Gras x Stardailit Enchantress Black)

STARDAILIT NEW EYE-SPOTTED TIGER

Класс промежуточный / Intermediate class
1 exc, CAC LUNAR LAKES BIG BEN, tric, 12.10.2009, br/ow. L. Cherkassova, St. Petersburg 
(Wicani Dance Thru the Mist x Maverni Paris Blossom)

LUNAR LAKES BIG BEN LUNAR LAKES BIG BEN

Класс чемпионов / Champion class
1 exc, CAC, CACIB, BOB WICANI STARLIGHT DANCER, tric, 08.02.06, br. Angela & Keith Harvey, GB, ow. Yu. Turovtseva, Yekaterinburg 
(Karava Kempez x Wicani Dances in Sunlight)

Wicani Starlight Dancer Wicani Starlight Dancer
2 exc, R.CAC, R.CACIB HOUM TETE-A-TETE MARADONA, tric, 19.07.2004, br/ow. S. Fedotochkina, St. Petersburg 
(Rollington Det Bla Punktum x Home Tet-A-Tet Filadelphia)

HOUM TETE-A-TETE MARADONA
3 exc SEIVITA NIMBL NATLIT, tric, 11.05.2003, br. Severina, ow. T. Gerasimova, St. Petersburg 
(Seivita Kingdom Keeper x Seivita English Infanta)

SEIVITA NIMBL NATLIT

СУКИ / FEMALES

Класс юниоров / Junior class
1 exc, CACJun, BOB Junior STARDAILIT NACROUS CHINA BLUE, blm, 01.09.2009, br/ow. D. Litvinova, St. Petersburg
(Houm Tete-A-Tete Mardi Gras x Stardailit Enchantress Black)

STARDAILIT NACROUS CHINA BLUE STARDAILIT NACROUS CHINA BLUE

Класс промежуточный / Intermediate class
1 exc, CAC, CACIB, BOS GOLD HEATHBELL BLUISH ICE FOR LUNAR LAKES, blm, 30.04.2009, br. Sorokina& Katkova, ow. L. Cherkassova, St. Petersburg 
(Wicani Dance Thru the Mist x Ekspo-Margaret’s Cherokki)

GOLD HEATHBELL BLUISH ICE FOR LUNAR LAKES

Класс открытый / Open class
very good HOUM TETE-A-TETE AMANDA, tric, 30.01.2009, br/ow. S. Fedotochkina, St. Petersburg 
(Steadwyn Promises At Tete-A-Tete x Home Tete-A-Tete Mariette)

HOUM TETE-A-TETE AMANDA

Класс ветеранов / Veteran class
1 exc, Best Veteran ROUDZHEK APRIL SONG, s/w, 11.07.2000, br/ow. M. Balalykina, St. Petersburg 
(Niksend Emergent Ace x Dew Berry of Gleam Castle)

ROUDZHEK APRIL SONG

КОЛЛИ КОРОТКОШЕРСТНЫЙ / SMOOTH COLLIES

Эксперт / Judge: Mrs. Valentiba Ivanischeva (Russia)

КОБЕЛИ / MALES

Класс чемпионов / Champion class
1 exc, CAC, CACIB NATALAIN PRIME MINISTER, tric, 02.02.2008, br. Natalia Malysheva, ow. Natalia Malysheva & Alexandra Semenova, St. Petersburg
(Timonan Precious Pratt x Natalain Heilory Hope)

NATALAIN PRIME MINISTER

СУКИ / FEMALES

Класс чемпионов / Champion class
1 exc, CAC, CACIB, BOB GRAZEL AQUARELLE FOR NATALAIN, blm, 19.10.2008, br. Polina Rudenko, ow. Natalia Malysheva & Elena Zaitceva, St. Petersburg
(Helga Neitin Tsaari Timo x Natalain Normandia)

GRAZEL AQUARELLE FOR NATALAIN NATALAIN PRIME MINISTER & GRAZEL AQUARELLE FOR NATALAIN